TR - EN

BİZDEN HABERLER

Ar-Ge Merkezimiz ‘Makine ve Techizat dalında En iyi Ar-Ge Merkezi' ödülünü almaya hak kazandı.

Ar-Ge Merkezimiz ‘Makine ve Techizat dalında En iyi Ar-Ge Merkezi' ödülünü almaya hak kazandı.

 

Ar-Ge Merkezleri performans endeksi 2014 sonuçlarının açıklanması, Ar-Ge Merkezlerinde yapılan Ar-Ge projelerinin sonunda ortaya çıkan yeni teknoloji ve çıktıların kamuoyu ile paylaşılması, merkezlerin sorunlarının tartışılması amacıyla; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK ‘ın da katılımıyla 14 Ekim 2015 tarihinde Ankara Sheraton  Hotel  & Convention Centre’da  “4. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi“ düzenlendi.

215 Ar-Ge Merkezi arasında performans kriterlerine göre ilk üç firma ile 15 farklı sektöre göre en iyi performans değerlendirmesi yapıldı. Tüm Ar-Ge Merkezleri arasında ilk üçü Arçelik, Kordsa ve Tofaş oluştururken, firmamız Makine ve Teçhizat olarak belirlenen sektörde en iyi Ar-Ge Merkezi ödülünü aldı.

Türkiye’de Ar-Ge Merkezleri ve Ar-Ge kültürünün değerlendirildiği zirvede, Ar-Ge Merkezlerinde bugüne kadar 10 milyar liranın üzerinde harcama gerçekleştirildiği, 180 milyar lira civarında ciro elde edildiği ve 55 milyar lira dolayında da ihracat yapıldığı bildirildi.

Zirvede 70’e yakın Ar-Ge Merkezi ve ürünlerinin tanıtıldığı stantlarda işbirlikleri ve portföy genişletilmesi çalışmaları için ziyaretlerde bulunurken Ar-Ge kültürünün yerleştiğini gözlemlendi.