TR - EN

BİZDEN HABERLER

Roketsan Ziyareti

Roketsan Ziyareti

Savunma sanayisinde iş birliği zemini için Roketsan yönetim kurulu başkanı Akım Metal ve Ar-ge merkezimizi ziyaret etti.

Roketsan, 14 Haziran 1988 tarihinde, Savunma Sanayii İcra Komitesi’nin kararı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) roket ve füze ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla kurulmuştur.

Roketsan, kuruluş amacını gerçekleştirmeye yönelik izlediği doğru stratejiler  ve ülkemize kazandırdığı yetişmiş beyin gücü sayesinde transfer edilen teknolojileri özümseyerek yeni ürünlere dönüştürmeyi başarmış ve bu ara hedefi süratle aşarak roket/füze alanında konusunda uzman Milli bir sanayi oluşturmuştur.

Kuruluşundan bugüne kadar geçen süre içerisinde Roketsan, üstlendiği misyon gereği tasarım ve teknoloji altyapısı geliştirme projeleri, ürün geliştirme ve  üretim programları ile fırlatma platformu ve komuta üniteleri de dahil olmak üzere roket/füze sistemlerini ihtiyaçlar doğrultusunda milli olarak tasarlama, üretme, kullanıcı personeli eğitme ve silah sistemlerinin lojistik destek ihtiyacını karşılama yeteneğini kazanmıştır.

 

Roketsanın ileride iş birliği yapmak maksadıyla firmamıza gerçekleştirdiği ziyarette şirketteki süreçleri gözlemlendi ve firmamızın Ar-Ge altyapısı hakkında bilgiler alındı. Bu ziyaret neticesinde işbirliği yapılabilecek konular tespit edilerek karşılıklı iyi niyet anlaşması sağlanmış oldu. Roketsan ileriye dönük iş birliği içinde olarak şirketimiz ile çalışma kararı aldı. Bu ziyaret, esnasında Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Emin Alpman günün anısına Sn. Mustafa Böyet’e plaket takdim etti.